Моя благородна місія – стояти на сторожі рідного слова, запалювати в юних серцях вогонь поезії, прищеплювати дітям любов до рідної землі, до Батьківщини

четвер, 28 березня 2013 р.

Музична цікавинка

Цікаво про музику

"Героїчна симфонія” Людвіга Ван Бетховена спочатку була присвячена Наполеону Бонапарту. Але коли Наполеон проголосив себе імператором, Бетховен зняв присвяту.

Американська музична конференція 1977 року визначила гобой як "поганий дерев’яний духовий інструмент, на якому ніхто не вміє грати добре”.

Вальс, полонез, мазурка та менует мають музичний розмір 3/4, полька та гопак - 2/4, а лезгінка - 6/8.Композитором музики, що звучить при завантаженні Wіndows XP є відомий ambіent-музикант Брайан Іно.

У світі шоу-бізнесу вираз "Золотий диск” означає, що копій диска продано на мільйон доларів, а "Платиновий диск” - що продано мільйон копій диска.

П’ята симфонія Бетховена була першим музичним твором, у якому використовувався тромбон.

Hа створення пісні "Я моpж” Джона Леннона надихнули звyки поліцейської сиpени.

Найпопулярнішою весільною музикою в США є пісня Уїтни Х’юстон "I Wіll Always Love You”. По дивному збігу обставин, вона ж - найбліьш популярна похоронна музика у Великобританії.

Рекордсменом по найбільшій зібраній на одному концерті аудиторії є зовсім не Елвіс Преслі, не "Beatles” і не Майкл Джексон. Це група "A-ha”, що навіть занесена в книгу рекордів Гіннеса: концерт "A-ha” у Бразилії, на стадіоні Маракана в 1991 році зібрав 195 000 чоловік. Попередній рекорд - 191 000 чоловік - належав Полу Маккартні. До речі, одного разу музикантам "A-ha” по дорозі з концерту в готель довелося дати близько 10 000 автографів! За словами Пола Воктора, зробити це було набагато важче, ніж відіграти концерт.

Проведене в Америці дослідження показало, що найбільше самогубств, розлучень та інших особистих катастроф спостерігається серед тих, хто любить кантрі-музику.

Ще в ХІХ столітті у відомому монастирі Бріттані черниці спеціально виконували музичні твори для свійських тварин. При цьому вони помітили, що після "прослуховування” саме серенади Моцарта корови давали молока в 2 рази більше. Коли до такого ж відкриття в ХХ столітті прийшли в Німеччині, то німецькі фермери, будучи людьми практичними, стали цілеспрямовано використовувати музику Моцарта на своїх фермах для підвищення удоїв молока.

А в Японії зробили спостереження, що коли музика Моцарта звучить у пекарні, дріжджове тісто піднімається в 10 разів швидше (тепер це відкриття активно використовується японцями в пекарській справі). До речі, найкраща рисова горілка саке виходить, на думку японських фахівців, саме з тих дріжджів, які "прослухали” музику Моцарта.

Американський бізнесмен А. Карлсон створив фірму з назвою "Озвучена квітка”, що займається розробкою, виробництвом і продажем тематичних аудіозаписів музики для цілеспрямованого впливу на рослини. Продукція має успіх у багатьох країнах світу.

Знаєте, через що посварились "Beatles” зі студією EMІ? Коли вони записували "Сержанта Пеппера”, Джорджу Харрісону не сподобався папір у студійному туалеті. До речі, говорять, коли розвалилися "Pink Floyd”, Роджер Уотерс замовив собі туалетний папір з портретом Гілмора.

У Норвегії є чимало умільців, які грають на вудках. Вони вважають, що вудка - універсальний інструмент, оскільки може бути і щипковим, і смичковим, і ударним одночасно.

Павуки, якщо заграєш перед ними на скрипці, виповзають зі своїх укриттів. Хоча, звичайно, не для того, щоб послухати музику: павутина від звуків скрипки коливається, і павук думає, що попалася здобич.

Перша "Фанера” з’явилася ще в кінці ХІХ століття: один італійський композитор возив із собою на виступи фонограф, на якому була записана фортепіанна партія його творів.

При грі на мексиканському кларнеті повітря не видувають, а вдмухують.

Для струн рояля потрібно 1500 метрів дроту.

Фагот завжди виготовляється із клена.

Нота Сі вважалася католицькою церквою неправильною і не визнавалася аж до XVІІ століття, коли перейшли від шестизвучання до системи октав.

Народний танець полька по співзвуччю багатьом здається польським. Однак він належить іншому слов’янському народу - чехам. Назва його походить від слова "pulka” - "половина”, тому що танцювали його дрібними кроками.

Вольфганг Амадей Моцарт почав складати музику в 3 роки.

Найвідоміший свій твір "Сон у літню ніч” Фелікс Мендельсон написав, коли йому було 17 років.

Перед тим, як сідати за написання музики, Бетховен виливав на свою голову відро холодної води. Він вірив, що це дуже сильно стимулює роботу мозку.

Араби знамениті своєю настирливою ідеєю ніколи не насвистувати мелодій. Втім, це не через те, що свистіти непристойно: просто свист вважається в ісламських країнах "музикою диявола”.

У середні віки пацюків виводили з міст сопілочкою. Існувала навіть спеціальна професія: сопілкар-щуролов. До речі, коли недавно в одному стародавньому англійському замку відбувся рок-концерт, пацюки із замка теж начисто зникли.

Шаляпін і Горький практично в той самий час пробувалися в хор. Горького взяли, Шаляпіна ні.

В 1792 році на прем’єрі опери "Таємний шлюб” композитора Чімарози глядачі аплодували так голосно, що артисти були змушені виконати на "біс”… всю оперу цілком. Навіть Лучано Паваротті жодного разу такого робити не доводилося.

Челеста - клавішний інструмент, замість струн на ньому металеві пластинки.

1 коментар: